Podiuminfo logo

Jouw agendainfo


Waarom registreren?
mcsharq heeft aangegeven naar ACDC UK in ECI Cultuurfabriek te willen.

Laatste nieuws


Podiuminfo Acties


Laatst gewijzigd

15/06 dEUS

Nieuwsbrief



Forum


Recensies


Concertverslagen


Sfeerreportages


Kill Hannah - Until there's nothing left for us

"The biggest band you’ve never heard of!" Dat is de omschrijving dat het label de band Kill Hannah meegeeft. Dus een beetje sceptisch mogen we vooraf wel zijn. We zullen eens beoordelen of het echt zo is.

Zoals de laatste tijd wel meer bands hun succes (mede) te danken hebben aan MySpace of andere gelijksoortige sites, heeft deze site ook veel bijgedragen aan de populariteit van Kill Hannah. In Europa althans. In Amerika trekt de uit Chicago afkomstige band al jaren volle zalen. Mat Devine (zang/gitaar), Dan Wiese (gitaar), Jonny Radtke (gitaar), Greg Corner (bas) en misschien ook Elias Mallin (drums), de biografie en het cd boekje verschillen van mening of de drummer bij de band hoort, zijn de toekomst van de Chicago Rock. Althans, volgens Billy Corgan. En daarnaast is de band ook een hit op het eerder genoemde MySpace, waardoor Kill Hannah een grote schare fans naar de zalen in Europa wist te lokken met een beperkt promotiebudget.

Onder de fans is de band zo populair dat er een Kill Hannah Kollective is opgericht. Fans uit alle windstreken van de aardbol zijn hier aangesloten om zo veel mogelijk informatie over de band te delen. Dit is best opmerkelijk te noemen omdat we van deze band in Nederland nog nauwelijks iets hebben gehoord. Wie weet komt daar nu verandering is. Op Until There’s Nothing Left Of Us zou zomaar eens de doorbraak single van de band kunnen staan. Opener ’Sleep Tight’ bijvoorbeeld. Maar ook nummers als ‘Life In The Artic’ en zeker ‘The Songs That Saved My Life’ liggen goed in het gehoor en laten horen dat deze band ook hier wel eens door zou kunnen breken. Zoals iedere artiest weet zijn goede nummers niet het enige dat nodig is om het aan deze kant van de oceaan te maken. Maar het begin is er in ieder geval.

Dus of de muziek van Kill Hannah, dat in de stijl van My Chemical Romance en Janes Addiction ligt, zorgt voor een nieuwe opleving in deze muziekstijl moeten we even afwachten. En of dat het de beste band is waar ik nog nooit van heb gehoord, daar ben ik ook nog niet zeker van. Maar lekker klinken doen ze.



15/04/2008 - Rene Kuijs
 

Coverart

recensie plaatje

Meer informatie

Meer recensies

Recensie genres

Platenlabels


Zoeken binnen recensies
Naar recensies beginpagina

Jouw recensie?

Jouw recensie op Podiuminfo

Adresgegevens

Festivalinfo / Podiuminfo
Postbus 15175
1001 MD Amsterdam
Meer info...