Steven Troch Band - The Dawning

Troch
Live op het podium
Agenda
In onze concertagenda zijn momenteel geen optredens van Steven Troch Band bekend.
recensie cijfer 2026-03-24 De Steven Troch band is een band opgericht door de Belg Steven Troch, die zijn sporen al meer dan dertig jaar in de muziek verdiende en sinds ongeveer tien jaar onder de huidige naam aan de weg timmert. Troch leeft zich uit in een mengelmoes stijltje waarin vooral blues en funk de boventoon voeren, maar ook andere muziekstijlen voorzichtigjes toelaat. Troch zingt en speelt zelf instrumenten als harmonica, zingende zaag, jaw harp en harpsynth, terwijl hij wordt bijgestaan door Liesbeth Sprangers op bas, Dennis de Gier op drums en Matti de Rijke op gitaar. Tevens horen we wat bijdragen van Tom Eylenbosch en Vic Reggiero op diverse toetsen.

Om eerlijk te zijn; ondergetekende werd niet heel erg blij toen hij het eerste nummer van The Dawning, het vierde album van Troch en zijn vrienden hoorde. In zijn oren een nogal onopvallend blues-funk deuntje dat teveel in vrolijke vrijblijvendheid blijft hangen. Maar gelukkig is daar song nummer twee met de titel ‘The Mountain’ dat door zijn Fischer-Z achtig reggae ritme en doorleefde zang van Steven Troch ook wat aan iets van Lone, de band van ex-Alquin leden Michel van Dijk en Ferdinand Bakker, doet denken. Iets wat natuurlijk ook te maken heeft met de doorleefde stem van Steven Troch.

Het is tekenend voor een album die door diverse stijlen en sferen ploegt. Zo horen we een soort country in de geest van Johnny Cash in ‘God Pulls The Strings’ en hebben de mondharmonica en het Hammond orgel het hoogste woord in het instrumentale ‘Double Down’. Funk en rock vinden elkaar in het lekker vuig gezongen ‘Stuff’. Het lekker log voortploegende funkrocknummer ‘Wonder Why’ valt vooral op door de banjo, de achtergrondvocalen en de vervormde gitaarsolo. en is absoluut een van de hoogtepunten van het album. Het paardengetrappel in ‘Buckriders’ geeft het nummer iets, waarschijnlijk onbedoeld, grappigs. ‘The Lottery’ is een link naar stokoude jazzy blues-shuffles.

Het hobbelende ‘The Only One’ sluit de boel af en hier is zelfs een zingende zaag te horen. Hieruit blijkt dat deze veelzijdige Belgische band zich niet makkelijk in een hokje laat plaatsen. The Dawning zal geen aardverschuivingen veroorzaken, maar liefhebbers van genoemde muziekstijlen kunnen hier best wel wat plezier aan beleven.
Recensent:Jan Didden Artiest:Steven Troch Band Label:Naked-Records
Cover Kurt Efting - De Taal Van Het Hart

Kurt Efting - De Taal Van Het HartOm eerlijk te zijn wist uw recensent niet wie Kurt Efting was. En om nu...

Cover Marmur - Elektroniczne Systemy

Marmur - Elektroniczne Systemy De hoes en titel Elektroniczne Systemy (“Elektronische Systemen”) doen...

Live op het podium
Agenda
In onze concertagenda zijn momenteel geen optredens van Steven Troch Band bekend.

ZOEKEN IN CD-RECENSIES

 

OF SELECTEER OP GENRE, ARTIEST, LABEL, RECENSENT